aktuality
Daniel Vaněk se vrací na Vsetín jako generální manažer
Hokejový Vsetín hlásí významnou personální změnu. Bývalý kapitán a dlouholetá opora týmu Daniel Vaněk se vrací na Lapač, kde nově převezme funkci generálního manažera.
VHK ROBE Vsetín vstupuje do nové etapy. Od začátku června se role generálního manažera ujímá Daniel Vaněk, muž, který je s klubem neodmyslitelně spojený nejen jako bývalý hráč, ale také jako jeden z těch, kteří stáli u znovuzrození vsetínského hokeje v novodobé historii.
Po letech strávených na ledě se nyní přesouvá do vedení organizace. Návrat na Lapač vnímá jako další velkou výzvu. „Velké věci přicházejí z tvrdé práce a trpělivosti,“ uvedl ke svému návratu Daniel Vaněk.
Dosavadní generální manažer a předseda správní rady Petr Neumann vysvětlil, že jeho působení ve výkonné funkci bylo od počátku zamýšleno jako dočasné. V klubu však nadále zůstává a bude se věnovat strategickým otázkám i zastupování Vsetína v rámci vedení Maxa ligy a Sdružení prvoligových klubů.
„Již při mém nástupu do funkce bylo avizováno, že mé působení v této roli je pouze dočasné. Nakonec se toto období sice o něco protáhlo, nicméně nyní nastal správný čas předat každodenní řízení klubu dál. Z VHK ROBE Vsetín neodcházím, i nadále zůstávám součástí organizační struktury klubu. V budoucnu se však budu věnovat především strategickým tématům a zároveň budu zastupovat klub v rámci vedení Maxa ligy ve spolku Sdružení prvoligových klubů (SPK),“ sdělil.
Podle vedení klubu hrála při výběru nového manažera zásadní roli nejen Vaňkova historie na Vsetíně, ale také jeho představa o budoucím směřování organizace.
„Klub pro svůj další růst potřebuje silnou a stabilní organizaci, kterou povede osobnost s jasnou vizí. S Danem jsme našli shodu v tom, jakým směrem by se měl VHK ROBE Vsetín v následujících letech ubírat. Důležitým faktorem bylo také to, že dobře zná prostředí klubu a v minulosti byl významnou součástí jeho fungování v období působení ve 2. lize. Právě znalost klubové historie, prostředí a společná představa o budoucnosti VHK ROBE Vsetín hrály při finálním rozhodování zásadní roli,“ doplnil Petr Neumann.
Nový generální manažer zároveň naznačil, na co se chce v nejbližších letech zaměřit. Prioritou má být další profesionalizace klubu, rozvoj mládeže a modernizace zázemí.
„Nastal čas posunout VHK ROBE Vsetín do nové etapy a vybudovat moderní, koncepčně řízenou organizaci, která bude silným reprezentantem celého valašského regionu. Klíčem k naplňování sportovních ambicí i dalšímu rozvoji klubu je modernizace infrastruktury, rekonstrukce legendárního Lapače a postupné vytváření stále lepších podmínek pro práci s mládeží a rozvoj budoucích generací hráčů,“ přiblížil Daniel Vaněk.
Pro fanoušky jde o návrat známé osobnosti. Vaněk odehrál ve vsetínském dresu osm sezon a během svého působení se stal jedním ze symbolů klubu. Jako kapitán vedl tým do finálových bojů druhé ligy a výrazně se podílel na budování základů pozdějšího postupu mezi profesionální týmy.
Během své kariéry nastoupil za Vsetín do 345 utkání a vstřelil 124 branek. Jeho jméno dnes patří mezi legendy Lapače a fanoušci si jej připomněli také v rámci projektu Legendy Lapače.
„Angažmá na Vsetíně definuje moji kariéru, moji radost. Něco, do čeho jsem dával každý den absolutní maximum. Moje rodina fandila původně jinému klubu, ale vzala Vsetín za svůj a podporovala mě. Vsetín ve mně zůstane navždy,“ vyznal se Vaněk.
„Snažili jsme se, aby každá sezona byla lepší než ta předchozí. Hrozně nás to bavilo. Rád bych popřál klubu, aby i v této éře měl každou sezonu o něco lepší tu předchozí,“ zakončil.
Komentáře
-
aktuality před 3 dnyPrezident Pavel zamíří na Valašsko, debatovat bude s lidmi
-
aktuality před 5 dnyOpravy I/49 ve Zlíně přinesou omezení dopravy až do srpna
-
aktuality před 5 dnyAgresivní muž ve Zlíně zaútočil na policistu při zásahu
-
aktuality před 2 dnyVizovická cyklostezka slavnostně otevřena pro veřejnost


